Dlaczego BUKOWSKI?

Firma Bukowski istnieje na rynku od roku 1999.r. Kilkanaście lat rzetelnej oraz solidnej pracy przyniosło nam liczne grono zadowolonych kontrahentów. Wyszkolona kadra techniczno-inżynierska, doświadczenie i rzetelność to nasze atuty, dzięki którym możemy skutecznie działać na rzecz naszych klientów..

KONTAKT
 • Adres: ul. Dworcowa 39
  65-019 Zielona Góra
 • Telefon: 68 329 93 19 | 507 148 889
 • Email: biuro@bukowski.net.pl
 • HYDRANTY
  PRZEGLĄDY I KONSERWACJE
  BADANIA CIŚNIENIOWE
  MONTAŻ INSTALACJI HYDRANTOWYCH
  AUTORYZOWANY SERWIS
 • NAJNOWSZE WYDARZENIA
  PORADY TECHNICZNE
  NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA SYSTEMÓW PPOŻ
  WSPARCIE TECHNICZNE I SERWIS
  BUKOWSKI ZAPRASZA

HYDRANTY

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz usług dotyczących instalacji oraz sieci hydrantowych. Prowadzimy coroczne przeglądy i konserwacje hydrantów wewnętrznych oraz zaworów hydrantowych. Wykonujemy badanie ciśnieniowe węży oraz projektujemy i montujemy instalacje hydrantowe. Świadczymy również usługi związane przeglądami i konserwacją hydrantów zewnętrznych. Nasi konserwatorzy posiadają bogate doświadczenie, kursy w zakresie konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego.

W naszej ofercie znajdują się hydranty wewnętrzne Φ25, Φ33, Φ52 oraz hydranty naziemne Φ80. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt.

Hydrant DN19

Hydranty wewnętrzne DN19 – konstrukcja pozwala na zmontowanie hydrantu wg swoich potrzeb. W podstawowym zestawie znajduje się samodzielny hydrant (wraz z wyposażeniem zgodnym z normą EN 671-1) natynkowy. Do hydrantu można zamówić regulowane ramki maskujące, które po zamocowaniu pozwalają na montaż hydrantu w ścianie (wersja wnękowa). Hydrant występuje tylko w wersji pojedynczej.

Hydranty wyposażone są w: zamek patentowy, możliwość zmiany kierunku otwarcia drzwi, 6 przetłoków o średnicy Ø45 mm do instalacji zasilania wodnego – możliwość podłączenia zasilania z prawej lub lewej strony poprzez obrót szafy o 180 0C. Kolory standardowe to: RAL3000 (czerwony) i RAL9010 (biały).

Hydrant DN25 i DN32

Hydranty DN25 i DN32- – to rodzina hydrantów wewnętrznych obejmująca modele Uniwersalne, Modułowe, Specjalne i Super Slim.

Hydranty Modułowe pozwalają na samodzielną rozbudowę o kolejne moduły takie jak: regulowane ramki maskujące, które po zamocowaniu pozwalają na montaż hydrantu w ścianie (wersja wnękowa) oraz szafkę na gaśnicę, którą wystarczy dokręcić za pomocą śrub (dostarczane w zestawie montażowym) z boku lub pod częścią hydrantową.

Hydrant Uniwersalny występuje jako gotowy model KP z miejscem na gaśnicę pod częścią hydrantową i z pojedynczymi drzwiami.

Hydranty Specjalne, to modele wyposażone w urządzenia powiadamiania o pożarze (np. ROP – ręczny ostrzegacz pożarowy) oraz których konstrukcja pozwala na instalację w miejscach o ograniczonej przestrzeni (np. Model S).

Hydrant Super Slim, to jedyny hydrant na rynku, którego głębokość wynosi tylko 130 mm głębokości z wężem DN25 o długości 30 metrów

Hydrant DN52

Hydranty DN52 – to rodzina hydrantów wewnętrznych obejmująca modele Uniwersalne (z koszem lub zwijadłem) oraz Specjalne.

Hydranty Uniwersalne UNN to grupa hydrantów uniwersalnych, natynkowych z koszem, która charakteryzuje się zoptymalizowaną konstrukcją i nowym designem.

Hydrant Uniwersalny UN to hydrant wyposażony w zwijadło, na które nawinięty jest wąż DN52 płasko-składany pożarniczy tłoczny z nasadą.

Hydrant Uniwersalny UN Ko o hydrant wyposażony w kosz, do którego jest włożony wąż DN52 płasko-składany pożarniczy tłoczny z nasadą.

Opcja +15/20 tak oznaczone hydranty Uniwersalne pozwalają na umieszczenie dodatkowego odcinka węża DN52 pod zwijadłem lub koszem o długości 15 lub 20 metrów.

Hydranty Specjalne, to modele wyposażone w urządzenia powiadamiania o pożarze (np. ROP – ręczny ostrzegacz pożarowy) oraz których konstrukcja pozwala na instalację w miejscach o ograniczonej przestrzeni (np. Model S)

Hydrant HS ocieplane i ogrzewane

Hydranty HS ocieplane i ogrzewane – z automatycznym systemem przeciw zamarzaniu instalacji wodnej wewnątrz hydrantu. Hydrant jest przeznaczony do miejsc narażonych na działanie niskich temperatur do -25 0C (w warunkach bezwietrznych). Hydrant HS jest ocieplony materiałem izolacyjnym o współczynniku przewodzenia ciepła 0.042 W/(m*K) oraz wyposażony w element grzejny 150W/230V z termostatem. Wraz ze spadkiem temperatury wnętrza, termostat automatycznie załącza ogrzewanie tak, aby temperatura wewnątrz hydrantu nie spadła poniżej +5 0C. Specjalna konstrukcja szafy hydrantowej dodatkowo zabezpieczają hydrant przed stratami ciepła oraz kondensacji.

Hydranty ogrzewane dostępne są w wersjach:
– hydranty wnękowo-natynkowe do stosowania wewnątrz budynku,
– hydranty wnękowe do stosowania na zewnątrz budynku,
– hydranty natynkowe do stosowania na zewnątrz budynku.

Hydrant HWP

Hydranty HWP (wodno-pianowe) oraz HZ (na sprzęt przeciwpożarowy) są produktami specjalnymi przygotowanymi pod indywidualne potrzeby klienta i wykonywane są ściśle z wytycznymi projektanta sieci przeciwpożarowej. Hydranty HWP i HZ mogą stosowany są do gaszenia pożarów ciał stałych i cieczy, niereagujących z wodą i mogą być wyposażone w sprzęt do gaszenia pianą lekką oraz ciężką wg projektu. Dodatkowo konstrukcja hydrantu może być wykonana i zabezpieczona antykorozyjnie wg normy EN12944 do poziomy C5M/I.

Hydrant naziemny podwójny

Hydrant przeciwpożarowy nadziemny z podwójnym zamknięciem zabezpiecza przed wypływem wody w przypadku złamania. Gniazdo uszczelniająco-odwadniające wykonane z mosiądzu metodą napawania. Istnieje możliwość obrotu korpusu górnego o dowolny kąt. Herb / logo na korpusie w postaci monolitycznego odlewu żeliwnego. W ofercie także hydrant nadziemny DN100 800 przeznaczony do instalacji wodociągowych, przeciwpożarowych w celu poboru wody.

Hydrant nadziemny z pojedynczym i podwójnym zamknięciem

Hydrant nadziemny z pojedynczym i podwójnym zamknięciem samoczynne całkowite odwodnienie z chwilą pełnego odcięcia przepływu. Trzpień ze stali nierdzewnej z walcowanym gwintem i scalonym kołnierzem trzpienia. Element odcinająco-zamykający (grzyb) całkowicie zawulkanizowany gumą EPDM. Kolumna hydrantu z rury żeliwnej sferoidalnej (pokryta warstwą cynku) Ochrona antykorozyjna powłoką na bazie żywicy epoksydowej odpornej na UV, minimum 250 mikronów wg normy PN-EN ISO 12944-5. Odporny na środki dezynfekcyjne (sugerowany roztwór NaOCl) Zgodność wyrobu z PN-EN 1074-1 i PN-EN 1074-6 oraz PN-EN 14384 TYP C.?

Hydrant podziemmny

Hydrant podziemny 8851 umożliwia właściwy pobór wody bezpośrednio z sieci wodociągowej. Gwarantuje samoczynne i całkowite odwodnienie z chwilą pełnego odcięcia przepływu. Korek zamykający wykonany z mosiądzu prasowanego, trzpień ze stali nierdzewnej z walcowanym gwintem. Elementy wewnętrzne i zewnętrzne z powłoki antykorozyjnej na bazie żywicy epoksydowej.

SERWIS

Jesteśmy przedstawicielem handlowym i autoryzowanym serwisem Wytwórni sprzętu pożarniczego Ogniochron S.A., Katowickich Zakładów Wyrobów Metalowych S.A. i prywatnego przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego GRAS.
Nasz serwis obejmuje:
- przegląd, konserwację i naprawę,
- pomiary ciśnienia i wydajności sieci hydrantowych wewnętrznych i zewnętrznych,
- próby ciśnieniowe węży hydrantowych,
modernizację i wymianę sieci hydrantowej,
projektowanie sieci hydrantowej.

NAJNOWSZE PROJEKTY

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.