Dlaczego BUKOWSKI?

Firma Bukowski istnieje na rynku od roku 1999.r. Kilkanaście lat rzetelnej oraz solidnej pracy przyniosło nam liczne grono zadowolonych kontrahentów. Wyszkolona kadra techniczno-inżynierska, doświadczenie i rzetelność to nasze atuty, dzięki którym możemy skutecznie działać na rzecz naszych klientów..

KONTAKT
 • Adres: ul. Dworcowa 39
  65-019 Zielona Góra
 • Telefon: 68 329 93 19 | 507 148 889
 • Email: biuro@bukowski.net.pl
 • GAŚNICE
  PRZEGLĄDY I KONSERWACJE
  SPRZEDAŻ
  WYPOSAŻENIE OBIEKTÓW
  AUTORYZOWANY SERWIS
 • NAJNOWSZE WYDARZENIA
  PORADY TECHNICZNE
  NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA SYSTEMÓW PPOŻ
  WSPARCIE TECHNICZNE I SERWIS
  BUKOWSKI ZAPRASZA

GAŚNICE

Nasza firma oferuje wyposażenie obiektów, dokumentacje, utylizację, przegląd i konserwację oraz naprawę gaśnic przenośnych i przewoźnych (agregatów). Przeglądów dokonujemy bezpośrednio u klienta lub w naszym zakładzie naprawczym. Nasi konserwatorzy posiadają bogate doświadczenie, szkolenia w zakresie konserwatorów gaśnic przenośnych i przewoźnych oraz szkolenia techniczne organizowane przez przedstawicieli producentów gaśnic.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt.

GAŚNICE DOMOWE

Uniwersalne urządzenia gaśnicze zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu domowym. Doskonale nadają się do gaszenia większości domowych pożarów w zarodku. Mały ciężar oraz łatwość użycia umożliwiają użycie urządzenia przez osoby dorosłe bez specjalnego przeszkolenia. Skutecznie gaszą m. in. pożary ciał stałych, cieczy oraz olejów i tłuszczów jadalnych. Ponadto nowoczesna estetyka doskonale wkomponowuje je w klimat współczesnego mieszkania. Są niezbędne do zabezpieczenia domowych pomieszczeń, zwłaszcza do kuchni i salonu z kominkiem.


GAŚNICE PROSZKOWE

To najpopularniejszy typ gaśnic, w których środkiem gaśniczym jest proszek wyrzucany za pomocą sprężonego gazu. Przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A, B, C lub B, C w zależności od rodzaju użytego proszku. Zaletą gaśnic proszkowych jest możliwość gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem. Stosowane są do zabezpieczania: obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych i magazynowych, transportu samochodowego, kolejowego i wodnego. Niewskazane jest gaszenie urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ mogą spowodować ich zatarcie. Gaśnicami proszkowymi nie wolno gasić pożarów olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.


GAŚNICE PŁYNOWE (PIANOWE)

To typ gaśnic, gdzie środkiem gaśniczym jest piana gaśnicza, która powstaje z koncentratu środka pianotwórczego i wody. Piana uwalniana jest ze zbiornika pod wpływem sprężonego gazu. Gaśnice pianowe idealnie nadają się do gaszenia pożarów grup A i B. Stosowane są często do gaszenia pożarów spowodowanych spalaniem paliw, farb, lakierów oraz olejów. Znajdują szerokie zastosowanie: w obiektach użyteczności publicznej, pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych, szkołach, magazynach cieczy palnych, portach lotniczych. W porównaniu z gaśnicami proszkowymi, gaśnice pianowe są bardziej ekologiczne, a czyszczenie pomieszczeń po użyciu środka gaśniczego jest znacznie łatwiejsze. Dodatkowo nowoczesne gaśnice pianowe, która mamy w ofercie, mogą być używane do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V z zachowaniem bezpiecznej odległości 1 m od gaszonego przedmiotu. Żadną gaśnicą wodną pianową i płynową nie wolno gasić ciał reagujących chemicznie z wodą.


GAŚNICE ŚNIEGOWE

Typ gaśnic, gdzie środkiem gaśniczym jest skroplony dwutlenek węgla (CO2). Służą do gaszenia pożarów z grupy B. Znajdują szczególne zastosowanie wszędzie tam, gdzie użycie proszków gaśniczych nie jest wskazane ze względu na występowanie urządzeń wrażliwych na pyły i wszelkie zabrudzenia, np.: w lakierniach, energetyce i halach przemysłowych. Nie pozostawiają śladów po użyciu środka gaśniczego, mają jednak mniejszą skuteczność gaszenia w porównaniu z innymi gaśnicami o podobnej masie. Działanie gaśnicze polega na zmniejszeniu stężenia procentowego tlenu w powietrzu, ale także na znacznym obniżeniu temperatury. Z tego powodu używając gaśnic śniegowych, należy zwrócić szczególną uwagę na odkryte części ciała, gdyż mogą ulec odmrożeniu. Również dlatego nie należy gasić tymi gaśnicami ludzi.


GAŚNICE WODNE - MGŁOWE

To wyjątkowy typ gaśnic, w których środkiem gaśniczym jest woda zdemineralizowana. Unikatowa technologia wytwarzania z niej ekologicznej mgły wodnej pozwala zminimalizować szkody powstałe w wyniku gaszenia pożaru. Doskonale nadaje się do gaszenia płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń. Stosowane są do zabezpieczenia obiektów użyteczności publicznej: zwłaszcza biur, archiwów, szkół, przychodni medycznych, kancelarii prawnych i pomieszczeń gastronomicznych. Skutecznie gaszą nie pozostawiając śladów po użyciu środka gaśniczego.


GAŚNICE PRZEWOŹNE

Gaśnice przewoźne proszkowe (25, 50 kg) przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A, B i C. Znajdują szczególne zastosowanie na: stacjach benzynowych, w dużych zakładach przemysłowych, zakładach papierniczych, tworzyw sztucznych i włókienniczych, tartakach i fabrykach mebli.

Gaśnice przewoźne śniegowe (20, 30, 50 kg) nadają się do gaszenia pożarów z grupy B. Stosowane są do zabezpieczania: w energetyce, przemyśle petrochemicznym, chemicznym, do zabezpieczania magazynów cieczy i gazów palnych, lakierni i hal przemysłowych. Największą skuteczność uzyskują w trakcie gaszenia pożarów w pomieszczeniach.

SERWIS

Jesteśmy przedstawicielem handlowym i autoryzowanym serwisem Wytwórni sprzętu pożarniczego Ogniochron S.A., Katowickich Zakładów Wyrobów Metalowych S.A. i prywatnego przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego GRAS.
Nasz serwis obejmuje:
- przegląd, konserwację i naprawę,
- pomiary ciśnienia i wydajności sieci hydrantowych wewnętrznych i zewnętrznych,
- próby ciśnieniowe węży hydrantowych,
modernizację i wymianę sieci hydrantowej,
projektowanie sieci hydrantowej.

NAJNOWSZE PROJEKTY

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.